عناوین آخرین اخبار : افتتاح نمایندگی معلولان پارس در فارس / قدردانی از نصب پیام‎های هشدار دهنده و پیشگیرانه شهرداری تهران /
موضوعات
Category
دوستان
Ferends
آرشیو
archive
آمار سايت
Site info
  بازدید امروز : 20
  بازدید دیروز : 615
  بازدید این ماه : 5008
  کل بازدیدها : 636339
  افراد آنلاین : 2
  تعداد مطالب : 1832
  تعداد نظرات : 18
  خروجی فید امروز : 0
  ورودی گوگل : 0
  بازدید کل : 461468
  تبادل لينک با 35 سایت
  زمان لود صفحه : 0.411 ثانیه
برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
نقش ورزش و APA در سلامت افراد دارای معلولیت -  جمعه ,۳ مرداد , ۱۳۹۳
تعداد بازدید : 88   دسته بندی : مقالات ورزشی

نقش ورزش و APA 

 

 

 

در سلامت افراد دارای معلولیت

 

 

 

 


adapted physical activity

طاهره رعدی                                                                                                                                            DSC03145-Copy2
tahereh_raadi@yahoo.com
مجموعه  مقالات

 پنجمین کنفرانس اینترنتی  توانبخشی در آسیب نخاعی

تیرماه ۱۳۹۳

مقدمه
واژه معلولیت برای اشاره به ویژگی هایی است که گاه آنقدر شدید هستند که فعالیتهای عادی روزمره انسان را تحت تأثیر قرار می دهند.
با توجه به کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق معلولین این افراد کسانی هستند که در دراز مدت دچار اختلالات جسمی ، روانی، فکری و یا حسی میشوند که در تعامل با موانع مختلف ممکن است مانع مشارکت کامل و موثر در جامعه شود. معلولیت می تواند دائمی یا موقت باشد و میتواند از بدو تولد باشد یا بعداً در زندگی از طریق جراحت یا بیماری ایجاد شود.
بانک جهانی تخمین می زند که حدود ۶۰۰ میلیون نفر، یا ۱۰ ٪ از جهان جمعیت معلول می باشند و حدود ۸۰ ٪ از این افراد در کشورهای درحال توسعه زندگی می کنند و اگر خانواده های معلولین را هم درنظر بگیریم حداقل ۲۵ درصد از مردم جهان به طور مستقیم تحت تاثیر معلولیت قرار می گیرند. معلولیت می تواند هم علت و هم نتیجه فقر باشد این رابطه به ویژه در کشورهای در حال توسعه مشهود است. مطالعات نشان می دهد که ۹۸ درصد از کودکان معلول در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند و هیچ آموزشی دریافت نمی کنند. و این بیشتر دختران را در برمیگیرد.

Share
 ارسال در حدود 1304 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
استرس چیست؟ -  جمعه ,۱۶ خرداد , ۱۳۹۳
تعداد بازدید : 79   دسته بندی : مقالات ورزشی , مقالات پزشکی

 

 

 استرس چیست؟

نقل از : سایت شمعدانی


AWT IMAGEاسترس فشار و فرسایش بدن به هنگامی است که با محیط پیوسته در حال تغییر سازگار شویم. چنین تغییراتی آثار جسمانی و هیجانی بر ما می‌گذارد و می‌تواند احساسات مثبت یا منفی ایجاد کند. در صورت مثبت بودن ، اثرات استرس ما را ناگزیر به عمل می‌کند، هوشیاری تازه و چشم انداز مهیج جدیدی برای ما به ارمغان می‌آورد.

آثار منفی استرس احساس بی اعتمادی ، طرد ، خشم و افسردگی می‌آفریند که این احساسات به نوبه خود به مشکلاتی مانند سردرد ، ناراحتی معده ، جوش و خارش پوست ، بی‌خوابی ، زخم معده ، فشار خون بالا ، بیماری قلبی و سکته مغزی می‌انجامد. مرگ یک عزیز ، تولد یک کودک ، ارتقای شغلی یا ایجاد یک رابطه جدید استرس به دنبال می‌آورد. چون این تغییرات ما را مجبور به سازگاری مجدد با زندگی خود می‌کند. سازگاری با شرایط متغیر ، بسته به نوع واکنش ما می‌تواند کمک کننده یا آسیب رساننده باشد.
چگونه می‌توان استرس را از زندگی خود حذف کرد؟
استرس مثبت بر تازگی و ابتهاج زندگی می‌افزاید. همه ما با تحمل میزان معینی از استرس زندگی می‌کنیم. سر رسیدن مهلت ، رقابتها ، برخوردها و حتی ناکامی‌ها و نگرانی‌ها به زندگی‌ها عمق و غنا می‌بخشد. هدف ما حذف استرس نیست، بلکه فراگیری چگونگی استفاده از آن به منظور کمک به خود است.

Share
 ارسال در حدود 1353 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
تفریحات ورزشی معلولین -  یکشنبه ,۹ مهر , ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 403   دسته بندی : مقالات , مقالات ورزشی

تفریحات ورزشی معلولین

طاهره رعدی                             ،                             اعظم مهدیزاده

انجمن معلولین بانوان سازمان ورزش شهرداری

اگر بپذیریم که معلولیت از جامعه حذف نخواهد شد و این قشر به هر دلیل در این جامعه زندگی خواهند کرد، پس ضروری است به نیازهای آنها توجه شود.

متاسفانه در جامعه شاهد آن هستیم که سالانه تعدادی از افراد به دلایل گوناگون دچار معلولیت می شوند. با پیشرفت تکنولوژی نه تنها از افزایش روند معلولیت کاسته نشد، بلکه بر پیچیدگی آن نیز اضافه گردید. باید بپذیریم که معلولیت جزء لاینفک هر جامعه است و تا این لحظه هیچ ادعایی مبنی بر کاهش آن به اثبات نرسیده است. با همه این تفاسیر دنیای پرشور و هیجان جوانی همه روزه شاهد حوادث و شهرت طلبی هایی است که پیامد آن از دست دادن حیات یا رسیدن به معلولیت است. بنابراین اگر بپذیریم که معلولیت از جامعه حذف نخواهد شد و این قشر به هر دلیل در این جامعه زندگی خواهند کرد، پس ضروری است به نیازهای آنها توجه شود. یکی از این نیازها پرداختن به ورزش است. سازمان بهداشت جهانی بطور متوسط ۱۰% از افراد جامعه را معلول تلقی میکند که انواع مختلف معلولیت را شامل می شود. نیاز به ورزش وتأثیر سلامتی آن در افراد معلول بسیار بیشتر از افراد سالم احساس می‌شود . ورزش معلول را به سطح جامعه می‌کشاند و آنان را مستقل می‌سازد، امروزه افراد معلول در سطح وسیعی در فعالیتهای اجتماعی و مسابقات شرکت دارند و هویت خود را به جامعه شناسانده‌اند.

Share
 ارسال در حدود 1966 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
1 - 11