عناوین آخرین اخبار : افتتاح نمایندگی معلولان پارس در فارس / قدردانی از نصب پیام‎های هشدار دهنده و پیشگیرانه شهرداری تهران /
موضوعات
Category
دوستان
Ferends
آرشیو
archive
آمار سايت
Site info
  بازدید امروز : 22
  بازدید دیروز : 615
  بازدید این ماه : 5010
  کل بازدیدها : 636341
  افراد آنلاین : 2
  تعداد مطالب : 1832
  تعداد نظرات : 18
  خروجی فید امروز : 0
  ورودی گوگل : 0
  بازدید کل : 461470
  تبادل لينک با 35 سایت
  زمان لود صفحه : 0.485 ثانیه
برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
همایش تخصصی هیپوفیز پیوند علم و عرفان -  پنجشنبه ,۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۵
تعداد بازدید : 144   دسته بندی : اخبار گردشگری , مقالات گردشگری

photo_2016-05-06_01-21-50

همکاری انجمن معلولان پارس

در برگزاری همایش تخصصی هیپوفیز پیوند علم و عرفان با عنوان«اوج انسان»

photo_2016-05-06_01-21-25

پروفسور ادوارد لاوز وپروفسور مایکل تورنر(کاشف هورمون رشد) از دانشگاه هاروارد  آمریکا به ایران آمدند.

اهدا تابلوی نقاشی کشیده شده توسط اعضای انجمن معلولان پارس به مهمانان

همایش تخصصی هیپوفیز پیوند علم و عرفان با عنوان«اوج انسان» با حضور اساتید و پزشکان مغز و اعصاب دانشگاه های مهم جهان در  نیشابور برگزار گردید.موضوع این همایش  در رابطه با پیوند میان علم و عرفان و به طور مشخص ارتباط بین غدد هیپوفیز انسان با هفت مرحله عروج عارفانه عطار بود .
این همایش به مدت چند روز با حضور دانشمندان برجسته ای از دانشگاه های هاروارد، اکسفورد، کلمبیا، سانفرانسیسکو و اروپا  از جمله پرفسور ریچاردبولیت استاد دانشگاه کلمبیا، پرفسور ادوارد لاوز، پرفسور مایکل براوسکی ،پرفسور عالم سوری گارسیا، پرفسور نلسون اوی زی کیو، پرفسور میشل تورنس ، پرفسور حسین صادقی ، پرفسور جان واس ماری لی ونس، پرفسور لوئیس سوبرین هو، پرفسور سیمور ریچ لین، دکتر عباسیون ، دکتر اعظم گرایلی، دکتر محمد جعفر یاحقی، دکتر رضا اشرف زاده،دکتر کامران پارسا، دکتر سایه دشتی و استاد حسن نظریان برگزار گردید.

Share
 ارسال در حدود 653 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
معلولان جسمی آخرهفته را چطور می‌گذرانند؟ -  جمعه ,۲۷ آذر , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 70   دسته بندی : مقالات گردشگری

IMG

ویژه نامه آخر هفته روزنامه همشهری

نوشته :  لیلا به طلب

معلولان جسمی آخرهفته را چطور می‌گذرانند؟

شیخ قرایی می‌گوید: «سینمای مختص معلولان» لفظ اشتباهی است چون تمام سینماها باید برای حضور معلولان آماده سازی شده باشند.

اعظم مهدیزاده : آموزش‌ها هم براساس استعداد و شرایط فیزیکی معلولان با یکدیگر تفاوت دارد. اما آنچه در میان تمام معلولان ورزشکار مشترک است، تغییرات خلق و خوی آنها پس از ورود به فضای ورزش است.

ویژه نامه آخر هفته روزنامه همشهری نوشت: یک دست، یک پا… یک داستان پر از واقعیت؛ نواختن ملودی خیابان‌ها برای شخصیت‌های بی‌نقص داستان ما هم سخت است. چه برسد به زمانی که توانخواهی آدم‌های قصه، ماجرای نقص عضو آنها را برایمان تعریف کند.

واقعیت این است که غروب‌های پاییزی این شهر برای ما و برای آنهایی که نام «توانخواه» همراه لحظات زندگی‌شان است، فرقی نمی‌کند. اما گفته‌های توانخواهان- لااقل در این گزارش- حکایت از این دارد که با وجود حق استفاده از فرصت‌های برابر، هنوز مثل سایه‌ای در تاریکی مانده‌اند و دیده نمی‌شوند. این، مضمون مشترک حرف‌هایی است که در حین گفت‌وگو با مصاحبه شوندگان این گزارش به آنها رسیده ایم. مصاحبه شوندگانی که قرار است لابه‌لای خطوط گزارش این هفته ما، فعالیت‌ها و مکان‌هایی را معرفی کنند تا لحظات توانخواهان و خانواده‌های آنها به خصوص در روزهای آخر هفته، رنگ و بوی شادی و تفریح به خود بگیرد.

محمد اسماعیل شیخ قرایی؛ مدیرعامل انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس، محمود کاری؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن ندای معلولان ایران، اعظم مهدیزاده؛ نایب رئیس انجمن فرهنگی، ورزشی،گردشگری معلولان پارس و رئیس انجمن بانوان معلول سازمان ورزش شهرداری تهران، امیرکیا سالاری؛ عضو انجمن معلولان ضایعه نخاعی از بود و نبود امکانات برای توانخواهان در شهر می‌گویند و اماکن تفریحی مناسب سازی شده برای توانخواهان را معرفی می‌کنند. بهانه ما برای تهیه این گزارش مناسبت روز جهانی معلولان در میانه آذر ماه است اما یادمان می‌ماند توانخواهان، شهروندان هر روز این شهر هستند.

Share
 ارسال در حدود 792 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
سفر برای همه رویایی در دوردست -  جمعه ,۶ آذر , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 66   دسته بندی : مقالات گردشگری

 

0000000

به بهانه ۱۲ آذر، روز جهانی معلولان

سفر برای همه رویایی در دوردست

بسیاری از ما برای سفر رفتن دغدغه چندانی نداریم. همین که بودجه ای برای هزینه سفر مهیا شود و تعطیلاتی پیش آید که بتوان از کار ومدرسه فراغت یافت، عازم سفر می شویم. اما برای بخشی از جامعه سفر رفتن به این راحتی ها نیست و داشتن زمان فراغت و جیپ پرپول هم دردی را دوا نمی کند. این قشر از اجتماع معلولان هستند که درتوسعه صنعت گردشگری و هتلداری ایران به آنها کوچکترین توجهی نمی شود و نبود امکانات لازم، آنان را خانه نشین کرده است.

  •   آیسا اسدی ( روزنامه توریسم اول آذر ۹۴ )

به گزارش سازمان ملل حدود ۶۵۰ میلیون نفر درجهان با معلولیت زندگی می کنند. اگر خانواده هایشان را نیز محاسبه کنیم حدود ۲ میلیارد نفر به طور مستقیم تحت تاثیر معلولیت قرار دارند، که این تقریبا یک سوم از جمعیت جهان را شامل م یشود. در بسیاری از کشورهای جهان، معلولان به عنوان یکی از اقشارجامعه قلمداد می شوند و حقوق آنان مساوی با حقوق سایر شهروندان در نظر گرفته  میشود؛ در نتیجه تمامی امکاناتی که به تسهیل زندگی آنان کمک م یکند، فراهم م یشود و تمامی امکانات تفریحی و فرهنگی مانند بازدید از اماکن تاریخی، مراکز فرهنگی چون موزه ها و سالنهای تئاتر وسینما، مراکز تفریحی چون سالنهای بازی، ورزش و سرگرمی برای این افراد مناسب سازی شده و در دسترس قرار دارند. اما درایران چنین نیست. کشور ما به جز معلولانی که به سبب حوادث یا مادرزاد مشکل حرکتی دارند، معلول جنگی نیز دارد؛ جانبازان عزیزی که بر گردن تک تک  مردم حق دارند. اما امکان سفر آزاد و بی دغدغه برای هیچکدام فراهم نیست. این یک واقعیت است که
سفر به کشورهای خارجی برای معلولان ایرانی بسیار راحت تر و بی حادثه تر است و این جای تاسف دارد.

Share
 ارسال در حدود 813 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
یک روز جهانی برای همه غیر از گردشگران معلول -  یکشنبه ,۵ مهر , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 83   دسته بندی : مقالات گردشگری

 

 

مهر

گزارش مهر از موضوعی فراموش شده؛

یک روز جهانی برای همه غیر از گردشگران معلول!

1846973
روز گردشگری برای همه گردشگران معنا دارد غیر از گردشگران معلول. آنها حتی نمی‌توانند در روز جهانی جهانگردی با خیالی آسوده به موزه بروند چه برسد به سفر!

به گزارش خبرنگار مهر، امروز روز جهانی جهانگردی است. روزی که در ایران فقط برای افراد سالم و توانمندی که می توانند سفر کنند، معنا دارد. روزی برای همه آنهایی که می توانند از منزل خود خارج شده و به سفر بروند، از سفرهای نیم روزه و یک روزه تا یک هفته و چند ماهه.

آنهایی که می‌توانند کوه‌ها را بالا بروند، از صخره ها گذر کنند، وارد غار شوند، بام روستاها و مناطق گردشگری را با طی کردن تپه‌های بلند ببیند. چشم دارند تا رنگارنگی طبیعت را ببینند، گوش دارند تا صدای آب و باران و حتی راهنمایی راهنمایان را بشنوند. آسوده می توانند هر مانعی را رد کنند. در هر هتلی اقامت داشته باشند و به هر کجا که اراده می کنند، بروند.

اما در ایران روز جهانی گردشگری برای اقلیت پر جمعیتی به نام معلولان معنایی ندارد. سفر و گردش آنها محدود است آن هم به این دلیل که دیده نمی‌شوند تا برایشان راه‌ها هموار شود. چه آنهایی که با ویلچر جا به جا می شوند، چه نابینایان و ناشنوایان و چه معلولان ذهنی.

Share
 ارسال در حدود 874 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
نکات طلایی برای سفرهای خارجی (قسمت دوم ) -  یکشنبه ,۵ مهر , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 68   دسته بندی : مقالات گردشگری

 


نکات طلایی برای سفرهای خارجی (قسمت دوم – فرودگاه و داخل هواپیما)

بحث سفر و مسافرت همیشه با چند سئوال مشترک مثل اینکه کجا برویم و یا اینکه چگونه برویم همراه بوده و هست. اما، نکته بسیار مهمی که همیشه فراموش شده و شاید جدی گرفته نشده است این نکته بوده که حالا اگر قصد سفر داریم ، چگونه این سفر را برای خودمان سهل و آسانتر کنیم. البته شاید اکثر این موارد بسیار ساده و یا پیش پا افتاده اند اما به دلیل اینکه آنها تجربیات شخصی بوده و شاید کمتر کسی آنها را با دیگران به اشتراک گذاشته اما اینجاست که باید به یاد این ضرب المثل افتاد که می گوید آزموده را آزمودن خطاست بنابراین بهتر دیدیم که برخی از این تجربیات شخصی را برای همگان عنوان کنیم تا بتوانند از یک سفر تفریحی لذت کافی ببرند. به همین دلیل مجموعه ای سه قسمتی را تحت عنوان «نکات طلایی برای سفرهای خارجی» که شامل قبل از عزیمت به فرودگاه، داخل هواپیما و بخش پایانی با عنوان مقصد را برای شما مطرح خواهم کرد. متنی که هم اکنون مقابل روی شماست قست دوم این مجموعه و مربوط به مسایلی که باید در فرودگاه هنگام سوار شدن به هواپیما رعایت کنید و همچنین شامل نکاتی طلایی در باره داخل کابین هواپیما برای شما بزرگواران خواهد بود.

Share
 ارسال در حدود 874 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
جاذبه و دافعه زندگی شهری در گردشگری -  یکشنبه ,۵ مهر , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 54   دسته بندی : مقالات گردشگری

استاد جغرافیای دانشگاه تهران در گفت‌وگو با جام‌جم:

جاذبه و دافعه زندگی شهری در گردشگری

گردشگری در شرایط کنونی از عوامل مهم توسعه اقتصادی کشورهای دنیا به‌شمار می‌رود. انسان‌ها براساس چه دلایل و انگیزه‌هایی به گردشگری روی می‌آورند؟ زندگی در شهر و روستا چه تاثیری بر روند گردشگری خواهد گذاشت؟ دکتر «محمد تقی رهنمایی» استاد جغرافیای دانشگاه تهران و از پیشگامان و نخستین مدرسان گردشگری در ایران در گپ و گفتی با روزنامه جام‌جم به این سوالات پاسخ می‌دهد:

 جغرافیا و محیط چه تاثیری در نوع گردشگری آدم ها دارد؟

هر کسی که از جایی به نقطه دیگری سفر می کند حتما جغرافیا برآن تاثیر می گذارد. چون محل و مکانی که برای سفر انتخاب می شود مربوط به حوزه جغرافیاست. بنابراین جغرافیا به عنوان یک علم نزدیک ترین ارتباط را با گردشگری دارد. جغرافیادانانی که تحولات سطح کره زمین را رصد می کنند، از دهه ۱۶۶۰ متوجه شدند انبوه جمعیت به محلی می آید که در ابتدا از هیچ گونه امکانات رفاهی برخوردار نبود، اما به توجه به حضور مکرر گردشگران به فاصله کوتاهی همه امکانات در چنین اماکنی تاسیس می شود. به عبارت دیگر، زمان زیادی نمی گذرد که آن مکان به سرعت تغییر چشم انداز پیدا می کند.

Share
 ارسال در حدود 875 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
نکات طلایی برای سفرهای خارجی -  چهارشنبه ,۱ مهر , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 68   دسته بندی : مقالات گردشگری

 

 


نکات طلایی برای سفرهای خارجی

(قسمت اول، نکات قبل از عزیمت به فرودگاه)

 

بحث سفر و مسافرت همیشه با چند سئوال مشترک مثل اینکه کجا برویم و یا اینکه چگونه برویم همراه بوده و هست. اما، نکته بسیار مهمی که همیشه فراموش شده و شاید جدی گرفته نشده است این نکته بوده که حالا اگر قصد سفر داریم ، چگونه این سفر را برای خودمان سهل و آسانتر کنیم. البته شاید اکثر این موارد بسیار ساده و یا پیش پا افتاده اند اما به دلیل اینکه آنها تجربیات شخصی بوده و شاید کمتر کسی آنها را با دیگران به اشتراک گذاشته اما اینجاست که باید به یاد این ضرب المثل افتاد که می گوید آزموده را آزمودن خطاست بنابراین بهتر دیدیم که برخی از این تجربیات شخصی را برای همگان عنوان کنیم تا بتوانند از یک سفر تفریحی لذت کافی ببرند. به همین دلیل مجموعه ای سه قسمتی را تحت عنوان «نکات طلایی برای سفرهای خارجی» که شامل قبل از عزیمت به فرودگاه، داخل هواپیما و بخش پایانی با عنوان مقصد را برای شما مطرح خواهم کرد

Share
 ارسال در حدود 878 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
زود بیداتر شدن در سفر چه فوایدی دارد؟ -  سه شنبه ,۲۰ مرداد , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 47   دسته بندی : مقالات گردشگری

توصیه های سفر

زود بیداتر شدن در سفر چه فوایدی دارد؟

یادم می آید که همیشه در سفر تا ظهر می خوابیدم اما اکنون که به سر کار می روم و مجبورم صبح ها ساعت ۶ از خواب بیدار شوم، بدنم به زود بیدار شدن عادت کرده است و حتی در مسافرت هم زود بیدار می شوم. تازه می فهمم که با دیر بیدار شدن چه چیزهای با ارزشی را از دست داده ام.
 در اینجا فواید زود بیدار شدن در مسافرت را برایتان آورده ایم.
 ۱٫ طلوع خورشید

,زود بیداتر شدن در سفر چه فوایدی دارد؟ سفر,مسافرت,آداب سفر,توصیه های سفر، توصیه سفر، توصیه های سفر به
یکی از سخت ترین کارها، عکس گرفتن از طلوع خورشید است. حتما شما هم از تصاویر منتشر شده طلوع آفتاب لذت می برید، پس چرا خودتان دست به کار نمی شوید؟ کمی زودتر بیدار شوید تا هم از تماشای طلوع خورشید لذت ببرید و هم یکی از آن عکس ها را از آن خود کنید.
Share
 ارسال در حدود 921 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
-  پنجشنبه ,۱ مرداد , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 56   دسته بندی : مقالات گردشگری

 

آیا معلولان درسفرهای هوایی ترس و اضطراب دارند ؟

 

 

مقاله : مسعود ورزنده -  آداک گردشگران معلولین

تحقیقات جدید درانگلستان نشان می دهد احتمال آنکه افراد معلول به علت ترس ازسفر هوایی امتناع کنند بطرز محسوسی بیشتر ازبقیه افراد است.

بااین حال تحقیقات نشان می دهد افراد معلولی که در ۱۲ ماه اخیر سفر هوایی داشته اند مسافرانی مطمئن به سفرهوایی هستند که ازخدمات ویژه تسهیل کننده که شرکتهای هواپیمایی دراختیارشان قرارمی دهند راضی بوده و به احتمال زیاد چندین سفرهوایی درطول سال خواهند داشت . مقامات هواپیمایی کشوری CAA ازاین تحقیق برای ادامه همکاری ها با صنعت حمل ونقل هوایی و همچنین موسسات مرتبط استفاد می کنند تا بتوانند با بهبود اطلاعات موجود در مورد خدمات ویژه به مسافران معلول اطمینان خاطر دهند و سطح آگاهی معلولین از سفرهوایی را افزایش دهند .

Share
 ارسال در حدود 940 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
۲۲۸۰ روزانتظاربرای خودرو دارشدن معلولان -  چهارشنبه ,۱۷ تیر , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 63   دسته بندی : اخبار معلولان , مقالات

 

2280 روزانتظاربرای خودرو دارشدن معلولان

 

مسعود ورزنده – آداک گردشگران معلولین

مقدمه :

امروزدقیقا” ۲۲۸۰ روز از صدورمصوبه ۲۰۴۴۱۹/ت/۴۱۸۲۹ – ۷ / ۱۱ / ۱۳۸۷ هیئت وزیران در رابطه با مجوز معافیت ۳۰ میلیون تومانی واردات خودرو برای ۴۷۰۰ نفر ازمعلولین واجد شرایط گذشت , بنابراعلام مسئولین سازمان بهزیستی کشور بیش از۱۱۰ هزارنفر ازمعلولین ثبت نام کردند و درچهارمرحله بررسی و به قولی امتیازبندی,نهایتا”۴۷۰۰ نفردرسراسرکشور انتخاب شدند . درمدت حدود ۶ سال واندی گذشته , دهها بار مسئولین بهزیستی کشور درمصاحبه ها و مراسم مختلف اظهارات متفاوت و برخی مواقع متناقص ایراد نمودند و هریک با ژست های تبلیغی وعده ای دادند اما هیچ کدام تاکنون عملی نشده است , شاید هم دلیل آن نبودن پشتوانه قانونی برای اجرای مصوبات بوده که تاکنون اجرای این قانون را به تعویق انداخته است .

Share
 ارسال در حدود 955 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »