عناوین آخرین اخبار : افتتاح نمایندگی معلولان پارس در فارس / قدردانی از نصب پیام‎های هشدار دهنده و پیشگیرانه شهرداری تهران /
موضوعات
Category
دوستان
Ferends
آرشیو
archive
آمار سايت
Site info
  بازدید امروز : 13
  بازدید دیروز : 615
  بازدید این ماه : 5001
  کل بازدیدها : 636332
  افراد آنلاین : 4
  تعداد مطالب : 1832
  تعداد نظرات : 18
  خروجی فید امروز : 0
  ورودی گوگل : 0
  بازدید کل : 461467
  تبادل لينک با 35 سایت
  زمان لود صفحه : 0.300 ثانیه
برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
نکوداشت دکتر کمالی -  دوشنبه ,۲۴ اسفند , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 125   دسته بندی : اخبار فرهنگی , اخبار معلولان

نگارش متن تشکر توسط مدیر عامل انجمن معلولان پارس

به نمایندگی از سایر انجمن ها بروی تمبریادبود درمراسم  نکوداشت دکترمحمد کمالی

بروایت تصویر

2L3A4370

Share
 ارسال در حدود 705 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
شهادت حضرت فاطمه (س) -  شنبه ,۲۲ اسفند , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 128   دسته بندی : مناسبت ها

hou1494

Share
 ارسال در حدود 707 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
۸ واحد درس مورد نیاز آموزش معلولان -  شنبه ,۲۲ اسفند , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 109   دسته بندی : اخبار معلولان

Image result for ‫دانش آموز معلولان‬‎

۸ واحد درس مورد نیاز آموزش معلولان به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان آموزش داده میشود

♦️به گزارش باشگاه  خبرنگاران جوان  ؛ مجید قدمی رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت : ۸ واحد دروس مورد نیاز برای آموزش معلولان به تمامی معلمان دانشگاه فرهنگیان آموزش داده می شود تا در صورت نیازی در مناطق روستایی که امکان ایجاد مدارس جداگانه نیست و نمی توانند در مدارس شبانه روزی تحصیل کنند از تحصیل باز نمانند.

Share
 ارسال در حدود 708 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
حضور فعال معلولان و مسئولان در روز درختکاری -  شنبه ,۱۵ اسفند , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 158   دسته بندی : اخبار عمومی , اخبار معلولان

حضور فعال معلولان و مسئولان در روز درختکاری

IMG_9198

photo_2016-03-05_23-29-00

به همت انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس و همکاری صمیمانه مسئولان شهرداری منطقه ١٢، معلولان تهرانی در حیاط مرکز توانبخشی جلالی پور درخت کاشتند.

به گزارش روابط عمومی انجمن معلولان پارس در این مراسم که بمناسبت روز درختکاری با شعار: «هر ایرانی یک درخت»، ظهر روز شنبه مورخ ٩۴/١٢/١۵ با حضور خانوم ِ دکتر الهه راستگو عضو شورای اسلامی شهر تهران، عابد ملکی شهردار منطقه ١٢،دکتر پارسا معاونت توانبخشی استان تهران،اعضای کارگروه فرهنگ،هنر و رسانه ستاد توان افزایی برگزار شد.
مسئولان به همراه تعدادی از معلولان ورزشکار اقدام به کاشت نهال نمودند.

محمد اسماعیل شیخ قرایی مدیر عامل انجمن معلولان پارس افزود: مراسمی از این دست برای تقویت روحیه و افزایش انگیزه معلولان برای حضور فعال تر در جامعه صورت می‎گیرد. برای درختان کاشته شده شناسنامه ای که شامل نام کسی که آنرا کاشته، تاریخ و محل کاشت آن در پای هر نهال قرار گرفت و در پایان مراسم با اهداء گلدان های تزئینی از این عزیزان تجلیل بعمل آمد .

Share
 ارسال در حدود 714 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
مصاحبه اختصاصی باجهانگرد معلول ژاپنی -  شنبه ,۸ اسفند , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 177   دسته بندی : اخبار گردشگری

 مصاحبه اختصاصی باجهانگرد معلول ژاپنی

   تنطیم و ویرایش : مسعود ورزنده

hideto kajima4

                                                 سفرحیرت انگیزبه ۱۴۴ کشورجهان با صندلی چرخدار                                                                        Travel for All top pageمقدمه :

Hideto Kijima جهانگرد معلول ژاپنی است که تاکنون به ۱۴۴ کشورجهان مسافرت کرده و اندوخته های فراوانی ازاین سفرهادارد,Hideto Kijima درسال ۱۹۹۰ و درهفده سالگی دریک حادثه حین بازی راگبی براثرشکستگی ازناحیه پشت به ضایعه نخاعی دچارشد, این حادثه وی را روی صندلی چرخدارنشاند و دراین زمان متوجه شد رفتارمردم و اطرافیانش با وی ۱۸۰ درجه تغییرکرده است. مردم و جامعه به او به عنوان یک فرد مفلوک و نیازمند ترحم نگاه می کردند, اوهرکاری که می خواست انجام دهد همه به او می گفتند این کار راانجام نده زیراهیچ تجهیزات و امکاناتی دراین رابطه وجود ندارد, این یک قانون است بنابراین شما نمی توانید آن راانجام دهید. Hideto می گوید: درآن زمان هرحرکتی که معلولین می خواستند انجام دهند فقط باید باموافقت جامعه و مردم صورت می گرفت و تازمانی که این فرصت ازسوی جامعه ژاپن داده نمی شد معلولین باید دریاءس و ناامیدی کامل زندگی می کردند . وقتی دراولین تعطیلات تابستانی دانشگاه به ایالات متحده آمریکا رفتم واقعا”شوکه شدم و فراموش کردم روی صندلی چرخدارنشسته ام و بامعلولیت شدید دست و پنجه نرم می کنم. این اولین سفرمن به خارج ازکشوربود . درآمریکا همه چیزدر دسترس صندلی چرخداربود و تقریبا” درهمه جای شهرها, مغازه ها, وسایل حمل ونقل عمومی , مراکزاقامتی , خیابانها و پیاده روها , مراکزتفریحی و ….مانعی مشاهده نمی شد وازهمه مهمترنگاه مردم به صندلی چرخداربود که افراد معلول را همانند سایرشهروندان می دانستند و برای آنان شاءن و حقوق شهروندی قائل بودند, درایالات متحده آمریکابرای اولین بارمتوجه شدم که مردم فقط به شخصیت فردی انسان ها ارزش می دهند نه برای معلولیت و ناتوانی, امادرژاپن مردم قبل ازشخصیت فردی به ناتوانی فرد توجه می کنند. که این خود نشانه ناتوانی و معلولیت جامعه است !! بنابراین اگرطرزفکرجامعه تغییرکند ناتوانی هم ازبین میرود. 
بااین مقدمه کوتاه نظرخوانندگان عزیز رابه مصاحبه اختصاصی سایت آداک گردشگران معلولین بااین نابغه ژاپنی که دراوایل سال ۲۰۱۶ میلادی انجام شده است جلب می نماید :
 - لطفا”خودتان رابیشترمعرفی کنید , چند سال تان است , متاهل هستید یا مجرد وازشغل و حرفه تان برای مابگوئید ؟
- نام من Hideto Kijima است. ۴۲ سال دارم , متاهلم و سه دختر ۱, ۶ و ۸ ساله دارم , شغل من نویسندگی است و بعنوان مشاوروسخنگودرمرکز گردشگری دردسترس ژاپن فعالیت دارم بعلاوه اینکه برنامه ریزی و بازاریابی آژانس تبلیغات ژاپن مرکزگردشگری دردسترس راهم بعهده دارم و درحال حاضردرشهراوزاکای ژاپن سکونت دارم .
Share
 ارسال در حدود 721 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
دهمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی تیرو کمان -  شنبه ,۸ اسفند , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 144   دسته بندی : اخبار ورزشی

kaman

با دعوت از ۷ کماندار برگزار می شود؛

دهمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی تیرو کمان جانبازان و معلولین

کمانداران ملی پوش تیم تیر وکمان جانبازان و معلولین از امروز وارد دهمین مرحله از تمرینات آمادگی بازی های پارالمپیک ریو می شوند.

ابراهیم رنجبر، مجید کاکوش، محدثه کهنسال ( تهران)، غلامرضا رحیمی ( خوزستان)، هادی نوری ( اصفهان)، زهرا نعمتی، سمیه عباسپور ( کرمان)،ملی پوشانی هستند که به این اردو دعوت شده اند و تمرینات خود را زیر نظر آلگ نیکولاویچ، سرمربی تیم ملی انجام خواهند داد.

Share
 ارسال در حدود 721 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
جشنواره انتخاب بهترین کتاب -  شنبه ,۸ اسفند , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 132   دسته بندی : اخبار فرهنگی , اخبار معلولان

سرنامه جشنواره انتخاب بهترین کتابانجمن علمی و آفرینشهای هنری معلولان ایران دومین جشنواره انتخاب بهترین کتاب با موضوع (معلول و معلولیت) را با همکاری معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی،  کارگروه فرهنگ ، هنر و رسانه ستاد توان افزایی شورای شهرتهران،انجمن معلولان پارس و و انجمن های دیگر در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۵همزمان با هفته بهزیستی برگزار می نماید.

Share
 ارسال در حدود 721 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
نمایشگاه عکس موانع معماری گردشگری معلولان (پاراتور) -  سه شنبه ,۴ اسفند , ۱۳۹۴
تعداد بازدید : 174   دسته بندی : اخبار گردشگری

photo_2016-02-23_23-00-35

نمایشگاه عکس موانع معماری گردشگری معلولان (پاراتور)

در سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری

مدیرعامل انجمن معلولان پارس:

سازمان میراث فرهنگی با این اقدام شایسته، نقطه عطفی را در گردشگری معلولان ایجاد و بارقه امید را در دل معلولان و سالمندان که  بزرگترین اقلیت اجتماعی  را تشکیل می دهند،  ایجاد نموده است.

photo_2016-02-23_22-59-43

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری انجمن گردشگری معلولان پارس، نمایشگاهی از عکس های تهیه شده با موضوع موانع معماری موجود در ابنیه های تاریخی و اقامتی کشور در  راهرو اصلی آن سازمان واقع در خیابان آزادی – خوش از تاریخ سه شنبه ۴ اسفند بمدت ده روز برگزار نموده است.
مدیرعامل انجمن معلولان پارس در این خصوص اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی با این اقدام شایسته، نقطه عطفی را در گردشگری معلولان ایجاد و بارقه امید را در دل معلولان و سالمندان که  بزرگترین اقلیت اجتماعی  را تشکیل می دهند،  ایجاد نموده است.
وی افزود: به دلیل مشکلات و گرفتاری های کاری،  مالی و درمانی و ده ها معضل دیگر که معلولان و سالمندان کشور با آن مواجه هستند، حضور فعال و تلاش معاش و زندگی برایشان واقعا دشوار است، اگر فرصتی هم برای مسافرت و گردش و تفریح فراهم شود، موانع عدیده معماری این امکان را برای اکثر کسانی که از معلولیت و محدودیت های حرکتی و حسی رنج می برند ناممکن یا با سختی ها بسیار همراه می کند که لذت سفر و تفریح را برای این افراد و همراهانشان با تلخی همراه می کند.

Share
 ارسال در حدود 725 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »
1 - 11