عناوین آخرین اخبار : افتتاح نمایندگی معلولان پارس در فارس / قدردانی از نصب پیام‎های هشدار دهنده و پیشگیرانه شهرداری تهران /
موضوعات
Category
دوستان
Ferends
آرشیو
archive
آمار سايت
Site info
  بازدید امروز : 344
  بازدید دیروز : 440
  بازدید این ماه : 6216
  کل بازدیدها : 637547
  افراد آنلاین : 1
  تعداد مطالب : 1832
  تعداد نظرات : 18
  خروجی فید امروز : 0
  ورودی گوگل : 1
  بازدید کل : 462549
  تبادل لينک با 35 سایت
  زمان لود صفحه : 0.100 ثانیه
برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
باید در سیاست‌های‌مان تجدید نظر کنیم -  دوشنبه ,۱۳ آذر , ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 132   دسته بندی : اخبار ایران , اخبار معلولان

اعظم مهدی‌زاده

باید در سیاست‌های‌مان تجدید نظر کنیم

 

او که علاقه بسیاری به رشته تنیس روی میز داشت، توانست عضویت تیم ملی را به دست آورد و حالا این ورزش را به افراد سالم آموزش می‌دهد. اعظم مهدی‌زاده مسئول امور بانوان سازمان ورزش شهرداری تهران و نایب رئیس انجمن معلولان پارس را نیز هست.

تهیه توسط : اصغر اصغری


        •    شما که از کوچکی با معلولیت پاهای‌تان مواجه شدید، چطور متوجه تفاوت خودتان با دیگران می‌شدید؟

در آن سال‌ها فرهنگ صحیح برخورد با معلولین وجود نداشت. نگاه‌های ترحم‌آمیز، به حساب نیاوردن توانایی‌های معلولان، احساس برتری و مسائلی از این دست که متأسفانه گاه هنوز هم شاهد آن هستیم. هر چند پس از سال‌های دفاع مقدس شرایط کمی‌ بهتر شد.

 

  • فکر می‌کنید مسئولان برای رفع مشکلات مربوط به جامعه معلول کشور و فرهنگ‌سازی برای افراد سالم چقدر کار کرده‌اند؟

کارهایی که انجام شده در قبال انجام نشده‌ها چندان نیست. شما همین صدا و سیما را ببینید. شاید خیلی اتفاقی یا سفارشی برنامه‌ای برای معلولان داشته باشند که در ساعت‌ها و شبکه‌های مختلف پخش شود. توجه به معلولان را صرفاً به همان رقابت‌های پارالمپیک ۴ سال یکبار اختصاص می‌دهند. آموزش و پرورش که باید در این زمینه پیشرو باشد، هم کار خاصی انجام نمی‌دهد. باید بیایند به دانش‌آموزها بر اساس توانایی‌های‌شان نگاه کنند. اما جالب اینجاست که تا می‌بینند شما معلولی، شرکت در فعالیت‌های ورزشی را منع می‌کنند.

 

 

  • چطور شد که در این حال و هوایی که توصیف کردید، توانستید در یک رشته ورزشی به موفقیت برسید؟

از ۱۷ سالگی به ورزش روی آوردم و بعد از بسکتبال و ویلچررانی، سراغ تنیس روی میز رفتم و به صورت حرفه‌ای ادامه دادم. پس از مدتی به عضویت تیم ملی درآمدم و حالا هم در کسوت مربیگری به افراد سالم و معلول پینگ‌پنگ یاد می‌دهم.

  • کشور ما در پارالمپیک‌های گذشته ثابت کرده که می‌تواند به سکوهای بزرگ و پرافتخار دست پیدا کند. راهکار عملی برای تحقق این هدف چیست؟

ما باید بدانیم که در هر مسأله‌ای به صورت تخصصی وارد عمل شویم و این موضوع همت همه مسئولان ذیربط و نهادهای حمایت‌گر را می‌طلبد. خوشبختانه شهرداری تهران در این زمینه اقدامات مثبتی را انجام داده و به فکر رشد معلولان است. همچنین مسابقات فرامنطقه‌ای در رشته‌های مختلف طی روزهای پایانی آذر آغاز می‌شود.

 

نقل : فرهنگ شهر همشهری

 

Share
 ارسال در حدود 1905 روز قبل  نویسنده : wparsadmin  بدون نظر   | ادامه مطلب »